PolishEnglishGerman
Menu
Strona główna
Oferta
Galeria
Certyfikaty
Deklaracje zgodności UE
Ogłoszenia/Przetargi
O firmie
Kontakt
Mapa serwisuProdukty PanBlast

Przemysłowe Techniki Lakiernicze

Polskie Komory Śrutownicze

Promocje

RESIN jest także dystrybutorem urządzeń do malowania - pomp i pistoletów hydrodynamicznych .
Zapraszamy do serwisu:
www.resin.pl

Słowo wstepu o separatorach wilgoci Drukuj E-mail
Odwadniacze [separatory wilgoci] Czyste sprężone powietrze ma wpływ na bezawaryjną pracę maszyn, przedłużanie żywotności narzędzi pneumatycznych, a także na prawidłowe działanie całej sieci sprężonego powietrza. Istotny jest również fakt, że czyste sprężone powietrze ma ogromny wpływ na poprawienie higieny na każdym stanowisku pracy, gdyż wdychane przez obsługę powietrze jest wolne od pyłów oraz aerozoli oleju. W końcowym efekcie czyste sprężone powietrze chroni w jednakowym stopniu ludzi jak i maszyny.

Sprężone powietrze jest jednym z najważniejszych nośników energii stosowanych w procesach produkcyjnych. Zapotrzebowanie na sprężone powietrze w zakładach pracy nie ogranicza się tylko do zabezpieczenia odpowiedniej ilości; w prawie każdym procesie produkcji wymagane jest sprężone powietrze o odpowiednim stopniu czystości, tzn. powietrze suche oraz pozbawione zanieczyszczeń stałych i oleistych.

W każdym 1000 m3 sprężonego powietrza znajduje się ok. 20 - 30 litrów wody w formie pary wodnej. Powietrze atmosferyczne zasysane przez sprężarkę zawiera zanieczyszczenia w ilości od 0,01 do 200 mg/m3 i o wielkości cząstek od 0,001µm do 100 µm. Na ogół 90% tych zanieczyszczeń to drobiny o wielkości  od 0,1µm do 10 µm, które nie są zatrzymywane przez filtr wlotowy sprężarki. Sama sprężarka stanowi źródło zanieczyszczeń olejem i produktami jego spalania, nawet wtedy gdy jest to sprężarka śrubowa. Powietrze za sprężarką ma wysoką temp. zawiera parę nasyconą wody, która ulega kondensacji wraz z obniżeniem temp powietrza. Wykroplony kondensat zanieczyszczony pyłem i olejem wiąże różne gazy, stając się przez to agresywną cieczą. Powoduje to wszystko, że sprężone powietrze na ogół nie może być stosowane do wielu procesów technologicznych. Wymaga uprzedniego uzdatnienia tj.: schłodzenia, odwodnienia, odpylenia, odolejenia i osuszenia. Nie zawsze stosowanie pojedynczego filtra daje wymagane efekty.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest instalacja kilku filtrów połączonych szeregowo. Do filtracji wstępnej polecamy stosowanie cyklonowych separatorów wilgoci, zapewniających eliminację kondensatu olejowo-wodnego w 90-95%. Urządzenia te pracują bezobsługowo i niezawodnie. Z uwagi na czysto mechaniczny sposób działania - wprowadzają sprężone powietrze w ruch wirowy, wykroplony kondensat zostaje odrzucony na ścianki separatora, po których spływa na dno obudowy, skąd odprowadzany jest na zewnątrz - jest to urządzenie godne polecenia.

Cyklonowe separatory wilgoci ULTRAFILTER
Cyklonowe separatory wilgoci ULTRAFILTER
dalej »

Potrzebujesz pomocy? Chcesz dokładniej zapoznać się z naszą ofertą?


Skontaktuj się z nami

Nasi konsultanci udzielą ci pełnej informacji, odpowiedzą na pytania i wątpliwości. Możesz także zamówić pełny katalog naszych produktów - zarówno telefonicznie pod numerem:

(012) 275 17 45

jak i poprzez zamieszczony tutaj formularz.

Centrum Antykorozji RESIN - 32-052 Radziszów, Jurczyce 111 k/Skawiny
tel: (012) 275 17 45  tel/fax: (012) 275 17 46  email: biuro@resin.com.pl  NIP: 944-18-65-484
projekt graficzny combinat.net :: realizacja ASGARD
Updated by ASGARD: