PolishEnglishGerman
Menu
Strona główna
Oferta
Galeria
Certyfikaty
Deklaracje zgodności UE
Ogłoszenia/Przetargi
O firmie
Kontakt
Mapa serwisuProdukty PanBlast

Przemysłowe Techniki Lakiernicze

Polskie Komory Śrutownicze

Promocje

RESIN jest także dystrybutorem urządzeń do malowania - pomp i pistoletów hydrodynamicznych .
Zapraszamy do serwisu:
www.resin.pl

Dysze z węglika krzemu Drukuj E-mail
ImageDysze z węglika krzemu

Stosując dysze ze zwężka Venturiego wykonane z węglika krzemu, możemy skrócić czas oczyszczania danego elementu nawet o 30% w porównaniu ze stosowaniem dysz walcowych. Niesie to za sobą oszczędności: ścierniwa, energii, oraz co bardzo ważne CZASU! Podnosi wydajność pracy.

Dlaczego polecamy stosowanie dysz profilowanych ze zwężką Venturiego, tzw. dysz "długich"? Ponieważ stosując te dysze zapewniamy najbardziej optymalne i najkorzystniejsze warunki obróbki strumieniowo-ściernej.

Najważniejszym parametrem charakteryzującym skuteczność oczyszczania w obróbce strumieniowo ściernej ( tzw. piaskowanie  i śrutowanie), jest energia kinetyczna z jaką cząstki ścierniwa uderzają w oczyszczaną powierzchnię. Oczywiście mają wpływ na skuteczność oczyszczania inne parametry np.: rodzaj i kształt ścierniwa, kąt pod jakim pada strumień ścierniwa na oczyszczaną powierzchnię, odległość dyszy od powierzchni. Decyduje o tym również wydajność źródła sprężonego powietrza oraz jego ciśnienie, ale te parametry są bezpośrednio związane z energią kinetyczną cząstek ścierniwa.

  1. Dysza Venturiego ze względu na posiadanie "stożka" wejściowego zapewnia uporządkowany przepływ ścierniwa z węża do dyszy (dążący do przepływu laminarnego)
  2. W zależności od średnicy wewnętrznej stosowanego węża prowadzącego ścierniwo ( fi 19mm / fi 25mm /        fi 32mm) możemy dobrać dyszę z odpowiednim stożkiem wejściowym.
  3. Dysza (zwężka) Venturiego, dzięki swojemu kształtowi, przyspiesza cząstki ścierniwa podnosząc ich energię kinetyczną.
    E = [m x V2] /2   gdzie: E – energia kinetyczna;  m – masa cząstki ścierniwa   V – prędkość z jaką porusza się     ścierniwo ( o tyle istotna że wyrażona w drugiej potędze ).
    Jak widać z tego wzoru, największy wpływ na energię kinetyczną cząstki ma jej prędkość, gdyż masa cząstki ścierniwa jest z reguły związana z jej wielkością, której możemy zwiększać tylko w pewnych granicach.
  4. Najlepszym wyznacznikiem przemawiającym za stosowaniem dysz Venturiego zamiast dysz walcowych, jest następujące porównanie: strzał do określonego celu z broni długiej (np.: ze sztucera) i z broni krótkiej (np.: rewolweru). O dużo większej skuteczności strzału z broni długiej nie musimy nikogo przekonywać zakładając że używamy takiego samego pocisku.
  5. Stosowanie w dyszach Venturiego znormalizowanego gwintu łączącego dyszę z oprawą, ułatwia wymienianie dysz na stanowisku pracy, dopasowując dysze do kształtów i wymiarów oczyszczanego elementu.

« wstecz   dalej »

Potrzebujesz pomocy? Chcesz dokładniej zapoznać się z naszą ofertą?


Skontaktuj się z nami

Nasi konsultanci udzielą ci pełnej informacji, odpowiedzą na pytania i wątpliwości. Możesz także zamówić pełny katalog naszych produktów - zarówno telefonicznie pod numerem:

(012) 275 17 45

jak i poprzez zamieszczony tutaj formularz.

Centrum Antykorozji RESIN - 32-052 Radziszów, Jurczyce 111 k/Skawiny
tel: (012) 275 17 45  tel/fax: (012) 275 17 46  email: biuro@resin.com.pl  NIP: 944-18-65-484
projekt graficzny combinat.net :: realizacja ASGARD
Updated by ASGARD: